Program edukacyjny Finansoaktywni.

Misja: Uczciwie płacę podatki

O konkursie
Finansoaktywni.
Misja: Uczciwie płacę podatki

 • Zamów zestaw edukacyjny

  Wypełnij formularz zgłoszeniowy, następnie otrzymasz darmowy zestaw edukacyjny. W ciągu kilku dni dostarczymy go pocztą na adres szkoły.

 • Przeprowadź lekcję i nagrajcie film

  Przeprowadź lekcję i debatę na podstawie otrzymanych materiałów. Zachęć uczniów do nagrania krótkiego filmu „Pozytywnie o podatkach na podstawie przygotowanego scenariusza. Jego formuła może być dowolna np. sonda uliczna, news, program telewizyjny, wywiad, talk show, itp. Prześlij formularz konkursowy!

 • Zgłoś film i wygrywaj nagrody

  Nagrodą dla 10 najlepszych zespołów jest wycieczka do Warszawy na finał konkursu, połączona ze zwiedzaniem oraz warsztaty filmowe w Ministerstwie Finansów z Youtuberem Piotrem „Ziemniakiem” Latałą. Nagrodami rzeczowymi są bezprzewodowe głośniki dla gimnazjalistów i praktyczne dyski zewnętrzne oraz eleganckie pióra dla nauczycieli.

Zapoznajcie się ze wskazówkami Youtubera Piotra „Ziemniaka” Latały, który podpowie Wam jak przygotować film konkursowy, pokaże cały wachlarz możliwości przy kręceniu materiału wideo. Pamiętajcie, że w konkursie bierzemy pod uwagę przede wszystkim pomysł, kreatywne podejście do tematu podatków oraz staranność realizacji, a wskazówki techniczne mogą jeszcze ten film wzbogacić. Materiał rozszerzony o dodatkowe informacje możecie znaleźć też na Youtubie na kanale Ziemniaka (https://www.youtube.com/user/Ziemniakization). Więcej wiedzy o nagrywaniu i montowaniu filmów zwycięskim zespołom Ziemniak przekaże na warsztatach w Ministerstwie Finansów. Powodzenia!

Zamów
Darmowy
Zestaw
Edukacyjny

Zgłoszenie do programu jest proste.

Nauczycielu wystarczy, że wypełnisz formularz dostępny na naszej stronie finansoaktywni.pl. Już w ciągu kilku dni na szkolny adres, dostarczymy bezpłatne materiały dydaktyczne opracowane przez grono specjalistów.

Materiał dydaktyczny przedstawia zagadnienia podatkowe w sposób przystępny i atrakcyjny dla gimnazjalistów – tak, by pomógł uczniom zrozumieć kwestie związane z podatkami i wykorzystać zdobytą wiedzę przy przygotowywaniu filmu do konkursu.

Jednocześnie materiał ten może zostać włączony do programu nauczania jako ciekawa pomoc dydaktyczna.

Regulamin konkursu
Zgłoś
pracę
konkursową

Zestaw
edukacyjny

Na uczestników programu czeka 500 zestawów edukacyjnych! Dzięki nim możliwe jest w łatwy i przystępny sposób przekazanie uczniom wiedzy z zakresu podatków. W skład jednego zestawu wchodzi:

 • scenariusz lekcji „Znam podatki. Wiem, po co je płacę” i teczka dla nauczyciela,
 • 1 plakat edukacyjny,
 • 4 zestawy dwudziestu kart  do gry edukacyjnej,
 • 30 długopisów z logotypem programu,
 • płyta z prezentacją PowerPoint, animowanym filmem, filmem instruktażowym „Ziemniak radzi: jak robić dobry film”, kartami do gry i plakatem.
Regulamin
konkursu