Program edukacyjny Finansoaktywni.

Misja: Uczciwie płacę podatki

Media o Nas

AAEAAQAAAAAAAAkcAAAAJGY1YmE0Yjc4LTUyOTUtNDQyNi05ZDZiLThkMTEyY2ViODRjMw

 

„Program wystartował 27 lutego. Nauczyciele szkół gimnazjalnych z całej Polski mogą się już do niego zgłaszać. Wystarczy, że wypełnią formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej programu. Na adres szkoły dotrze pakiet bezpłatnych materiałów edukacyjnych opracowanych przez grono specjalistów Ministerstwa Finansów we współpracy z metodykiem. Dostępnych jest 500 zestawów, jednak w razie wyczerpania zapasów można pobierać materiały w wersji elektronicznej ze strony www.”

Więcej informacji na portalu.


persepktyw

„Tegoroczna edycja programu ma uświadomić młodzieży, jak ogromny wpływ mają podatki na ich najbliższe otoczenie i dlaczego wszyscy powinniśmy je uczciwie płacić. Uczestnicy poznają też problemy związane z istnieniem szarej strefy. Będą mogli również wygrać warsztaty ze znanym Youtuberem Piotrem „Ziemniakiem” Latałą.”

Więcej informacji na portalu.


cogito

Cogito na swoim portalu opisuje konkurs następująco: „zadaniem uczestników będzie przygotowanie filmu pt. „Pozytywnie o podatkach”. Mogą wybrać dowolną formułę: przemówienie, debatę, telewizyjny talk show, wywiad, reportaż, sondę uliczną, newsa, itd.”

Więcej informacji na portalu.


 

newseria_lifestyl

„Dzięki programowi „Finansoaktywni” chcemy uświadomić młodzieży, że uczciwe płacenie podatków to postawa, która dzisiaj jest wyrazem nowoczesnego patriotyzmu. Serdecznie zachęcam wszystkich nauczycieli: zadbajmy o edukację finansową młodego pokolenia, to zaprocentuje w przyszłości…” – cytuje dyrektora Biura Komunikacji i Promocji Łukasza Świerżewskiego portal Newseria.pl

Cała wypowiedź dostępna na portalu.


 

logo

„Program edukacyjny Ministerstwa Finansów „Finansoaktywni. Misja: Uczciwie płacę podatki” jest skierowany do uczniów i nauczycieli gimnazjów. Tegoroczna edycja programu ma uświadomić młodzieży, jak ogromny wpływ mają podatki na ich najbliższe otoczenie i dlaczego wszyscy powinniśmy je uczciwie płacić. Uczestnicy poznają też problemy związane z istnieniem szarej strefy.”

Więcej informacji na portalu.


gazeta_starachowicka

Gazeta Starachowicka na swoim portalu zamieściła informację: „Program ma uświadomić młodzieży, jak ogromny wpływ mają podatki na ich najbliższe otoczenie i dlaczego wszyscy powinniśmy je uczciwie płacić. Zgłaszać się do niego mogą nauczyciele szkół gimnazjalnych, wypełniając formularz dostępny na stronie internetowej www.finansoaktywni.pl Szkoły, biorące w nim udział, otrzymają pakiet bezpłatnych materiałów edukacyjnych opracowanych przez grono specjalistów Ministerstwa Finansów we współpracy z metodykiem.”

Przeczytaj cały artykuł na portalu.

 


 

10563394_10201250603347468_545285865_n2

 

„Akcja ma na celu budowanie postaw pro-podatkowych, uczenie uczciwości podatkowej, uświadomienie, że wszyscy obywatele są zobowiązani do płacenia podatków, a nowoczesny patriotyzm to też płacenie podatków.”

Zachęcamy do lektury całego artykułu.


 

Bydgoszcz-inaczej-logo

Portal Bydgoszcz Inaczej zwraca uwagę na sukces zgłoszeń w poszczególnych województwach: „Dotychczas do programu zgłosiło się 230 szkół z całej Polski. Najbardziej aktywne województwa to podkarpackie, dolnośląskie, lubelskie i mazowieckie.”

Zachęcamy do lektury całego artykułu.


logo3

„Startuje trzecia edycja „Finansoaktywnych” – programu edukacyjnego MF dla uczniów i nauczycieli szkół gimnazjalnych. Misja: Uczciwie płacę podatki ma uświadomić młodzieży, jak wielki wpływ mają podatki na ich najbliższe otoczenie i dlaczego wszyscy powinniśmy je płacić. Uczestnicy programu poznają też problemy związane z istnieniem szarej strefy.”

Zachęcamy do przeczytania całego artykułu na portalu.


WitrynaWiejska

 

„Wszystkim, którzy przyłączą się do naszej misji wyjaśnimy co to są podatki,  jakie są ich rodzaje i czym jest szara strefa. Natomiast nauczycielom ułatwimy przekazanie tej wiedzy, dzięki atrakcyjnym materiałom edukacyjnym. Zdobyte umiejętności pozwolą uczniom na świadome podejmowanie decyzji podatkowych i zrozumienie, że bez uczciwego płacenia podatków przez wszystkich obywateli nasz kraj nie mógłby się rozwijać.”

Więcej informacji na portalu.


 

portal-samorządowy

O naszym programie w Portalu Samorządowym: „Na podstawie przygotowanych przez specjalistów materiałów dydaktycznych, uczniowie poznają rodzaje współczesnych podatków w Polsce, dowiadują się, że podatki stanowią najważniejszą część dochodów państwa i jak ważne jest płacenie podatków, aby kraj mógł się rozwijać.”

Zachęcamy do lektury całego artykułu.


wolterskluwer-logo-rgb

„Dwie poprzednie odsłony projektu (2015 – Misja: Podatki, 2016 – Misja: Budżet) udowodniły, że uczniowie są zainteresowani kwestiami związanymi z podatkami i finansami publicznymi. Chcą je poznawać i chętnie angażują się w projekty dotyczące tej tematyki. Dzięki temu wcześniejsze akcje dotarła do co siódmej szkoły gimnazjalnej w Polsce.”

O sukcesie poprzednich edycji przeczytaj więcej na portalu.


meritumbl

„Wspieranie rozwoju uczniów i budowanie w nich świadomości podatkowej to bardzo ważne zadanie dla nauczycieli i pedagogów – informuje Mazowiecki Kwartalnik Edukacyjny Meritum. – Zachęcamy zatem do współpracy z zakresie promocji programu „Finansoaktywni. Misja: Uczciwie płacę podatki”.

Czytaj więcej na portalu.


edux

„Tegoroczna misja koncentruje się na bardzo ważnej kwestii uczciwego płacenia podatków. Na podstawie materiałów dydaktycznych przygotowanych przez specjalistów uczniowie dowiedzą się m.in. że już w Starożytności istniały daniny, które przeznaczane były na wspólne cele, że w miarę upływu czasu podatki przybierały różne formy, niekiedy nawet komiczne. Przede wszystkim jednak gimnazjaliści poznają rodzaje współczesnych podatków w Polsce, przekonają się, że podatki stanowią najważniejszą część dochodów państwa i że bez ich uczciwego płacenia przez wszystkich obywateli nasz kraj nie mógłby się rozwijać.”

Zachęcamy do lektury całego artykułu.