Media o Nas

 

To już czwarta edycja programu Ministerstwa Finansów „Finansoaktywni”. Co to jest budżet? Jakie są jego rodzaje i skąd się bierze? Dlaczego warto brać paragon? Dzięki materiałom dydaktycznym opracowanym przez specjalistów uczniowie będą znali odpowiedzi na te pytania. Zdobędą równocześnie podstawową wiedzę o zarządzaniu finansami oraz poznają związek między płaceniem podatków (które stanowią najważniejszą część dochodów państwa), a jakością usług, z których wszyscy na co dzień korzystamy.

Więcej informacji na portalu.


Wirtualne 100 tys. zł do zainwestowania przez uczniów. Ruszyła nowa edycja „Finansoaktywnych” Ministerstwa Finansów. Zwycięzcy otrzymają cenne nagrody: nowoczesne drony oraz zestawy upominków, a ich opiekunowie czytniki e-booków.

Więcej informacji na portalu.


Rozpoczęła się IV edycja ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Finansoaktywni. Misja: Budżet. Ogarniamy wydatki”. Program ma za zadanie uświadomić młodzieży, jak duże znaczenie ma budżet – od rodzinnego po budżet państwa – oraz w jaki sposób możemy decydować o wydatkach w naszej okolicy. 

Więcej informacji na portalu.


To już czwarta edycja programu Ministerstwa Finansów „Finansoaktywni”. Trzy poprzednie odsłony projektu (2015 – Misja: Podatki, 2016 – Misja: Budżet, 2017 – Misja: Uczciwie płacę podatki) udowodniły, że uczniowie chętnie angażują się w tego typu projekty oraz są zainteresowani tematyką finansów. W ciągu 3 lat program dotarł do blisko 1,5 tys. szkół, czyli do co piątego gimnazjum w Polsce. Ponadto kilkuset nauczycieli pobrało materiały ze strony internetowej projektu. W tym roku do programu zapraszamy także podstawówki (7 klasy) oraz szkoły ponadgimnazjalne.

Więcej informacji na portalu.


Startuje czwarta edycja „Finansoaktywnych” – programu edukacyjnego MF. Misja: Budżet. Ogarniamy wydatki ma uświadomić młodzieży, jak duże znaczenie ma budżet – od rodzinnego po budżet państwa – oraz w jaki sposób możemy decydować o wydatkach w naszej okolicy.

Więcej informacji na portalu.

 


Misja: Budżet. Ogarniamy wydatki ma uświadomić młodzieży, jak duże znaczenie ma budżet – od rodzinnego po budżet państwa – oraz w jaki sposób możemy decydować o wydatkach w naszej okolicy. W tym roku program kierowany jest do uczniów i nauczycieli szkół podstawowych (7 klasy), gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych.

 

Więcej informacji na portalu.


Misja tegorocznej edycji programu brzmi: „Budżet. Ogarniamy wydatki”. Ma uświadomić młodzieży, jak duże znaczenie ma budżet – od rodzinnego po budżet państwa – oraz w jaki sposób możemy decydować o wydatkach w naszej okolicy. Uczestnicy będą mogli wygrać wycieczkę do Warszawy, podczas której spotkają się m.in. z Youtuberem Kamilem „Kaluchem” Kalińskim.

Więcej w informacji na portalu.

 


Program wystartował 26 lutego. Nauczyciele szkół z całej Polski mogą się już do niego zgłaszać. Wystarczy, że wypełnią formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej programu. Na adres szkoły dotrze pakiet bezpłatnych materiałów edukacyjnych opracowanych przez grono specjalistów Ministerstwa Finansów we współpracy z metodykiem. Dostępnych jest 510 zestawów, jednak w razie wyczerpania zapasów można pobierać materiały w wersji elektronicznej ze strony www.

Więcej informacji na portalu.


Startuje czwarta edycja „Finansoaktywnych” – programu edukacyjnego MF. Misja: Budżet. Ogarniamy wydatki ma uświadomić młodzieży, jak duże znaczenie ma budżet – od rodzinnego po budżet państwa – oraz w jaki sposób możemy decydować o wydatkach w naszej okolicy. W tym roku program kierowany jest do uczniów i nauczycieli szkół podstawowych (7 klasy), gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Więcej informacji na portalu.

 


Startuje czwarta edycja „Finansoaktywnych” – programu edukacyjnego MF. Misja „Budżet. Ogarniamy wydatki” ma uświadomić młodzieży, jak duże znaczenie ma budżet – od rodzinnego po budżet państwa oraz w jaki sposób możemy decydować o wydatkach w naszej okolicy. W tym roku program kierowany jest do uczniów i nauczycieli szkół podstawowych (7 klasy), gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych.

Więcej informacji na portalu.

 


To już czwarta edycja programu Ministerstwa Finansów „Finansoaktywni”. Trzy poprzednie odsłony projektu (2015 – Misja: Podatki, 2016 – Misja: Budżet, 2017 – Misja: Uczciwie płacę podatki) udowodniły, że uczniowie chętnie angażują się w tego typu projekty oraz są zainteresowani tematyką finansów. W ciągu 3 lat program dotarł do blisko 1,5 tys. szkół, czyli do co piątego gimnazjum w Polsce. Ponadto kilkuset nauczycieli pobrało materiały ze strony internetowej projektu.

Więcej informacji na portalu.


 

Ministerstwo Finansów zabiera uczniów w misję edukacyjną. Rusza IV edycja ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Finansoaktywni”. To program edukacyjny skierowany do uczniów i nauczycieli szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Misja tegorocznej edycji programu brzmi: „Budżet. Ogarniamy wydatki”.

Więcej informacji na portalu.


To już czwarta edycja programu Ministerstwa Finansów „Finansoaktywni”. Misja: Budżet. Ogarniamy wydatki ma uświadomić młodzieży, jak duże znaczenie ma budżet – od rodzinnego po budżet państwa – oraz w jaki sposób możemy decydować o wydatkach w naszej okolicy.

Więcej informacji na portalu.

 


Ministerstwo Finansów zaprasza uczniów do udziału w czwartej edycji programu „Finansoaktywni”. Zwycięzcy otrzymają cenne nagrody: nowoczesne drony oraz zestawy upominków, a ich opiekunowie czytniki e-booków.

Więcej informacji na portalu.


Program wystartował 26 lutego. Nauczyciele szkół z całej Polski mogą się już do niego zgłaszać. Wystarczy, że wypełnią formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej programu www.finansoaktywni.pl Na adres szkoły dotrze pakiet bezpłatnych materiałów edukacyjnych opracowanych przez grono specjalistów Ministerstwa Finansów we współpracy z metodykiem.

Więcej informacji na portalu.


Startuje czwarta edycja „Finansoaktywnych” – programu edukacyjnego MF. Misja: Budżet. Ogarniamy wydatki ma uświadomić młodzieży, jak duże znaczenie ma budżet – od rodzinnego po budżet państwa – oraz w jaki sposób możemy decydować o wydatkach w naszej okolicy.

Więcej informacji na portalu.


To już czwarta edycja programu Ministerstwa Finansów „Finansoaktywni”. Trzy poprzednie odsłony projektu (2015 – Misja: Podatki, 2016 – Misja: Budżet, 2017 – Misja: Uczciwie płacę podatki) udowodniły, że uczniowie chętnie angażują się w tego typu projekty oraz są zainteresowani tematyką finansów. W ciągu 3 lat program dotarł do blisko 1,5 tys. szkół, czyli do co piątego gimnazjum w Polsce. Ponadto kilkuset nauczycieli pobrało materiały ze strony internetowej projektu. W tym roku do programu zapraszamy także podstawówki (7 klasy) oraz szkoły ponadgimnazjalne.

Więcej informacji na portalu.


„Budżet. Ogarniamy wydatki” to misja tegorocznej edycji programu „Finansoaktywni”, która rozpoczęła się 26 lutego br.  Ma ona uświadomić młodzieży, jak duże znaczenie ma budżet – od rodzinnego po budżet państwa – oraz w jaki sposób możemy decydować o wydatkach w naszej okolicy. Nagrodą jest m.in. wycieczka do Warszawy, podczas której uczniowie spotkają się m.in. z Youtuberem Kamilem „Kaluchem” Kalińskim.

Więcej informacji na portalu.


 

Ministerstwo Finansów zabiera uczniów w misję edukacyjną. „Finansoaktywni” to program edukacyjny skierowany do uczniówi nauczycieliszkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Misjategorocznej edycji programu brzmi: „Budżet. Ogarniamy wydatki”.

Więcej informacji na portalu.


Zgłoś swoją szkołę do programu „Finansoaktywni”. Wygraj wycieczkę do Warszawy i spotkanie z Youtuberem Kamilem „Kaluchem” Kalińskim. Rozpoczyna się IV edycja ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Finansoaktywni”. Misja tegorocznej edycji programu brzmi: „Budżet. Ogarniamy wydatki”.

Więcej informacji na portalu.


„Wirtualne 100 tys. zł do zainwestowania przez uczniów. Ruszyła nowa edycja „Finansoaktywnych” Ministerstwa Finansów. Zwycięzcy otrzymają cenne nagrody: nowoczesne drony oraz zestawy upominków, a ich opiekunowie czytniki e-booków”.

Więcej informacji na portalu.

 


„Wirtualne 100 tys. zł do zainwestowania przez uczniów. Ministerstwo Finansów zaprasza uczmiów do udziału w czwartej edycji programu „Finansoaktywni”. Zwycięzcy otrzymają cenne nagrody: nowoczesne drony oraz zestawy upominków, a ich opiekunowie czytniki e-booków”.

Więcej informacji na portalu.


„Startuje czwarta edycja „Finansoaktywnych” – programu edukacyjnego MF Misja: Budżet. Ogarniamy wydatki ma uświadomić młodzieży, jak duże znaczenie ma budżet – od rodzinnego po budżet państwa – oraz w jaki sposób możemy decydować o wydatkach w naszej okolicy”.

Więcej informacji na portalu.


„Rusza czwarta edycja konkursu dla młodzieży „Finansoaktywni. Misja: Budżet”, w którym na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. Szkoły mogą się już do niego zgłaszać”.

Więcej informacji na portalu.


„Finansoaktywni 2018: Program edukacyjny „Finansoaktywni” skierowany jest do uczniów i nauczycieli szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Misja tegorocznej edycji programu brzmi: „Budżet. Ogarniamy wydatki”. udział w programie ma uświadomić młodzieży, jak duże znaczenie ma budżet – od rodzinnego po budżet państwa – oraz w jaki sposób możemy decydować o wydatkach lokalnych”.

Więcej informacji na portalu.


„Rusza 4. edycja Finansoaktywnych, programu edukacyjnego Ministerstwa Finansów pod hasłem „Misja: Budżet. Ogarniamy wydatki”. Projekt ten ma uświadomić nastolatkom jakie znaczenie ma planowanie budżetu – od rodzinnego po budżet państwa. W tym roku program skierowano do uczniów 7 klas szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych”.


„Program wystartował 26 lutego. Nauczyciele szkół z całej Polski mogą się już do niego zgłaszać. Wystarczy, że wypełnią formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej programu. Na adres szkoły dotrze pakiet bezpłatnych materiałów edukacyjnych opracowanych przez grono specjalistów Ministerstwa Finansów we współpracy z metodykiem. Dostępnych jest 510 zestawów, jednak w razie wyczerpania zapasów można pobierać materiały w wersji elektronicznej ze strony www”.

Więcej informacji na portalu.


„Finansoaktywni to program edukacyjny skierowany do uczniów i nauczycieli szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Misja tegorocznej edycji programu brzmi: „Budżet. Ogarniamy wydatki”. Ma uświadomić młodzieży, jak duże znaczenie ma budżet – od rodzinnego po budżet państwa – oraz w jaki sposób możemy decydować o wydatkach w naszej okolicy. Uczestnicy będą mogli wygrać wycieczkę do Warszawy, podczas której spotkają się m.in. z Youtuberem Kamilem „Kaluchem” Kalińskim”.

Więcej informacji na portalu.


AAEAAQAAAAAAAAkcAAAAJGY1YmE0Yjc4LTUyOTUtNDQyNi05ZDZiLThkMTEyY2ViODRjMw

 

„Program wystartował 27 lutego. Nauczyciele szkół gimnazjalnych z całej Polski mogą się już do niego zgłaszać. Wystarczy, że wypełnią formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej programu. Na adres szkoły dotrze pakiet bezpłatnych materiałów edukacyjnych opracowanych przez grono specjalistów Ministerstwa Finansów we współpracy z metodykiem. Dostępnych jest 500 zestawów, jednak w razie wyczerpania zapasów można pobierać materiały w wersji elektronicznej ze strony www.”

Więcej informacji na portalu.


persepktyw

„Tegoroczna edycja programu ma uświadomić młodzieży, jak ogromny wpływ mają podatki na ich najbliższe otoczenie i dlaczego wszyscy powinniśmy je uczciwie płacić. Uczestnicy poznają też problemy związane z istnieniem szarej strefy. Będą mogli również wygrać warsztaty ze znanym Youtuberem Piotrem „Ziemniakiem” Latałą.”

Więcej informacji na portalu.


cogito

Cogito na swoim portalu opisuje konkurs następująco: „zadaniem uczestników będzie przygotowanie filmu pt. „Pozytywnie o podatkach”. Mogą wybrać dowolną formułę: przemówienie, debatę, telewizyjny talk show, wywiad, reportaż, sondę uliczną, newsa, itd.”

Więcej informacji na portalu.


 

newseria_lifestyl

„Dzięki programowi „Finansoaktywni” chcemy uświadomić młodzieży, że uczciwe płacenie podatków to postawa, która dzisiaj jest wyrazem nowoczesnego patriotyzmu. Serdecznie zachęcam wszystkich nauczycieli: zadbajmy o edukację finansową młodego pokolenia, to zaprocentuje w przyszłości…” – cytuje dyrektora Biura Komunikacji i Promocji Łukasza Świerżewskiego portal Newseria.pl

Cała wypowiedź dostępna na portalu.


 

logo

„Program edukacyjny Ministerstwa Finansów „Finansoaktywni. Misja: Uczciwie płacę podatki” jest skierowany do uczniów i nauczycieli gimnazjów. Tegoroczna edycja programu ma uświadomić młodzieży, jak ogromny wpływ mają podatki na ich najbliższe otoczenie i dlaczego wszyscy powinniśmy je uczciwie płacić. Uczestnicy poznają też problemy związane z istnieniem szarej strefy.”

Więcej informacji na portalu.


gazeta_starachowicka

Gazeta Starachowicka na swoim portalu zamieściła informację: „Program ma uświadomić młodzieży, jak ogromny wpływ mają podatki na ich najbliższe otoczenie i dlaczego wszyscy powinniśmy je uczciwie płacić. Zgłaszać się do niego mogą nauczyciele szkół gimnazjalnych, wypełniając formularz dostępny na stronie internetowej www.finansoaktywni.pl Szkoły, biorące w nim udział, otrzymają pakiet bezpłatnych materiałów edukacyjnych opracowanych przez grono specjalistów Ministerstwa Finansów we współpracy z metodykiem.”

Przeczytaj cały artykuł na portalu.

 


 

10563394_10201250603347468_545285865_n2

 

„Akcja ma na celu budowanie postaw pro-podatkowych, uczenie uczciwości podatkowej, uświadomienie, że wszyscy obywatele są zobowiązani do płacenia podatków, a nowoczesny patriotyzm to też płacenie podatków.”

Zachęcamy do lektury całego artykułu.


 

Bydgoszcz-inaczej-logo

Portal Bydgoszcz Inaczej zwraca uwagę na sukces zgłoszeń w poszczególnych województwach: „Dotychczas do programu zgłosiło się 230 szkół z całej Polski. Najbardziej aktywne województwa to podkarpackie, dolnośląskie, lubelskie i mazowieckie.”

Zachęcamy do lektury całego artykułu.


logo3

„Startuje trzecia edycja „Finansoaktywnych” – programu edukacyjnego MF dla uczniów i nauczycieli szkół gimnazjalnych. Misja: Uczciwie płacę podatki ma uświadomić młodzieży, jak wielki wpływ mają podatki na ich najbliższe otoczenie i dlaczego wszyscy powinniśmy je płacić. Uczestnicy programu poznają też problemy związane z istnieniem szarej strefy.”

Zachęcamy do przeczytania całego artykułu na portalu.


WitrynaWiejska

 

„Wszystkim, którzy przyłączą się do naszej misji wyjaśnimy co to są podatki,  jakie są ich rodzaje i czym jest szara strefa. Natomiast nauczycielom ułatwimy przekazanie tej wiedzy, dzięki atrakcyjnym materiałom edukacyjnym. Zdobyte umiejętności pozwolą uczniom na świadome podejmowanie decyzji podatkowych i zrozumienie, że bez uczciwego płacenia podatków przez wszystkich obywateli nasz kraj nie mógłby się rozwijać.”

Więcej informacji na portalu.


 

portal-samorządowy

O naszym programie w Portalu Samorządowym: „Na podstawie przygotowanych przez specjalistów materiałów dydaktycznych, uczniowie poznają rodzaje współczesnych podatków w Polsce, dowiadują się, że podatki stanowią najważniejszą część dochodów państwa i jak ważne jest płacenie podatków, aby kraj mógł się rozwijać.”

Zachęcamy do lektury całego artykułu.


wolterskluwer-logo-rgb

„Dwie poprzednie odsłony projektu (2015 – Misja: Podatki, 2016 – Misja: Budżet) udowodniły, że uczniowie są zainteresowani kwestiami związanymi z podatkami i finansami publicznymi. Chcą je poznawać i chętnie angażują się w projekty dotyczące tej tematyki. Dzięki temu wcześniejsze akcje dotarła do co siódmej szkoły gimnazjalnej w Polsce.”

O sukcesie poprzednich edycji przeczytaj więcej na portalu.


meritumbl

„Wspieranie rozwoju uczniów i budowanie w nich świadomości podatkowej to bardzo ważne zadanie dla nauczycieli i pedagogów – informuje Mazowiecki Kwartalnik Edukacyjny Meritum. – Zachęcamy zatem do współpracy z zakresie promocji programu „Finansoaktywni. Misja: Uczciwie płacę podatki”.

Czytaj więcej na portalu.


edux

„Tegoroczna misja koncentruje się na bardzo ważnej kwestii uczciwego płacenia podatków. Na podstawie materiałów dydaktycznych przygotowanych przez specjalistów uczniowie dowiedzą się m.in. że już w Starożytności istniały daniny, które przeznaczane były na wspólne cele, że w miarę upływu czasu podatki przybierały różne formy, niekiedy nawet komiczne. Przede wszystkim jednak gimnazjaliści poznają rodzaje współczesnych podatków w Polsce, przekonają się, że podatki stanowią najważniejszą część dochodów państwa i że bez ich uczciwego płacenia przez wszystkich obywateli nasz kraj nie mógłby się rozwijać.”

Zachęcamy do lektury całego artykułu.


polskieradio

 

„Edukacja finansowa młodego pokolenia Polaków to misja, do której Ministerstwo Finansów przywiązuje dużą wagę. Po sukcesie pierwszej akcji Misja: Podatki i drugiej Misja: Budżet, resort przygotował kolejną odsłonę programu, tym razem pod hasłem Misja: Uczciwie płacę podatki”. Więcej informacji na portalu.


 

wrota

„Dlaczego płacimy podatki i co dzięki nim zyskujemy? Jak rzetelne odprowadzanie podatków wpływa na nasze codzienne życie – to główne tematy spotkania, które miało miejsce 27 kwietnia w Zespole Szkół Nr 6 w Białymstoku. Odbyła się tam debata z udziałem uczniów i nauczycieli Publicznego Gimnazjum Nr 12. W roli eksperta odpowiadającego na pytania gimnazjalistów wystąpił Z-ca Dyrektora Departamentu Finansów Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku Bogdan Olszewski”. Cała informacja dostępna na portalu.


suwalki

„Ministerstwo Finansów zachęca uczniów polskich gimnazjów do włączenia się w program edukacyjny „Finansoaktywni. Misja: Uczciwie płacę podatki”. Jego celem jest m.in. upowszechnienie wśród gimnazjalistów wiedzy dotyczącej tego, czym są podatki i dlaczego należy je płacić”. Pełna wersja informacji dostępna na portalu.


dziennikpolski

„Kilkaset filmów zostało nadesłanych do III edycji konkursu „Finansoaktywni”. Konkurs, organizowany przez Ministerstwo Finansów, ma zachęcać do uczciwego płacenia podatków. Główną nagrodą w konkursie jest dwudniowa wycieczka do Warszawy”. Więcej informacji na portalu.


goniec

„Uczciwe płacenie podatków procentuje: to zadowolony pracownik, dobra opinia i rozwijająca się gmina. A dlaczego gmina? Znaczna część jej budżetu pochodzi z podatków, to zaś przyczynia się do rozwoju regionu i podnoszenia jego atrakcyjności”. Cały artykuł dostępny na portalu.


kamieniec

„Program, jak i konkurs Ministerstwa Finansów spotkały się z dużym zainteresowaniem nauczycieli i gimnazjalistów. W tegorocznej akcji wysłano 500 zestawów edukacyjnych do szkół. Dodatkowo, blisko 150 pakietów zostało do tej pory pobranych ze strony internetowej akcji. W sumie, w ciągu trzech lat, program dotarł do prawie 2 tys. gimnazjów w całej Polsce”. Dalsza część informacji dostępna na portalu.


wadowice

„Uczniowie Gimnazjum Publicznego w Kamieńcu Ząbkowickim, w ramach III edycji programu edukacyjnego Ministerstwa Finansów, wzięli udział w konkursie „Finansoaktywni. Misja: Uczciwie płacę podatki”. W bieżącym roku szkolnym, program miał na celu kształtowanie świadomości i wiedzy podatkowej uczniów szkół gimnazjalnych” . Więcej informacji na portalu.


nasielsk

„Ministerstwo Finansów rozpoczęło III edycję ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Finansoaktywni. Misja: Uczciwie płacę podatki”. Program skierowany jest do nauczycieli oraz uczniów szkół gimnazjalnych”. Więcej informacji na stronie.


zlotoryjanie

„Ruszyła trzecia edycja programu edukacyjnego dla gimnazjalistów i ich nauczycieli. Do tej pory uczestniczyło w nim statystycznie co siódme gimnazjum w Polsce”. Cała informacja dostępna na portalu.


wirtualnestarachowice

„Naczelnik Urzędu Skarbowego w Starachowicach zaprasza uczniów i nauczycieli szkół gimnazjalnych powiatu starachowickiego do udziału w III edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego Ministerstwa Finansów pod nazwą: „Finansoaktywni. Misja: Uczciwie płacę podatki.”  Więcej informacji na stronie.


wiadomosci24

„To już trzecia edycja programu Ministerstwa Finansów „Finansoaktywni”. Dwie poprzednie odsłony projektu (2015 – Misja: Podatki, 2016 – Misja: Budżet) udowodniły, że uczniowie są zainteresowani kwestiami związanymi z podatkami i finansami publicznymi i chcą je poznawać, oraz chętnie angażują się w dedykowane tej tematyce projekty”. Cała informacja dostępna na portalu.


wrotaswietokrzyskie

„Na pedagogów i uczniów czekają bezpłatne materiały edukacyjne oraz zadania do wykonania, za które najlepsze zespoły otrzymają fantastyczne nagrody. Wcześniejsze akcje dotarły do co siódmej szkoły gimnazjalnej w Polsce. Pakiety z materiałami dydaktycznymi wysłano do 900 placówek”. Więcej informacji na portalu.


naszemiasto

Dzięki programowi „Finansoaktywni” chcemy uświadomić młodzieży, że uczciwe płacenie podatków to postawa, która dzisiaj jest wyrazem nowoczesnego patriotyzmu. Serdecznie zachęcam wszystkich nauczycieli: zadbajmy o edukację finansową młodego pokolenia, to zaprocentuje w przyszłości” – wyjaśnia dyrektor Biura Komunikacji i Promocji MF Łukasz Świerżewski.  Cała informacja dostępna na portalu.


wegliniec

„Tegoroczna misja koncentruje się na bardzo ważnej kwestii uczciwego płacenia podatków. Na podstawie materiałów dydaktycznych przygotowanych przez specjalistów uczniowie dowiedzą się m.in. że już w Starożytności istniały daniny, które przeznaczane były na wspólne cele, że w miarę upływu czasu podatki przybierały różne formy, niekiedy nawet komiczne”. Cała informacja dostępna na stronie.


naszraciborz

„Uczniowie poznają rodzaje współczesnych podatków w Polsce, przekonają się, że podatki stanowią najważniejszą część dochodów państwa i że bez ich uczciwego płacenia przez wszystkich obywateli nasz kraj nie mógłby się rozwijać. Program zwraca też uwagę na problemy związane z unikaniem płacenia podatków i istnieniem szarej strefy oraz jej negatywnym wpływem nie tylko na kondycję gospodarki całego kraju, ale też ich najbliższego otoczenia”.  Więcej informacji na portalu.


naszemiasto2

„Misja: Uczciwie płacę podatki” to program edukacyjny skierowany do uczniów i nauczycieli gimnazjów. Tegoroczna edycja programu ma uświadomić młodzieży, jak ogromny wpływ mają podatki na ich najbliższe otoczenie i dlaczego wszyscy powinniśmy je uczciwie płacić. Uczestnicy poznają też problemy związane z istnieniem szarej strefy. Będą mogli również wygrać warsztaty ze znanym Youtuberem Piotrem „Ziemniakiem” Latałą”. Cała informacja na portalu.


eswinoujcie

„Program wystartował 27 lutego. Nauczyciele szkół gimnazjalnych z całej Polski mogą się już do niego zgłaszać. Wystarczy, że wypełnią formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej programu. Na adres szkoły dotrze pakiet bezpłatnych materiałów edukacyjnych opracowanych przez grono specjalistów Ministerstwa Finansów we współpracy z metodykiem”. Więcej informacji na portalu.


sedziszow

„Klasy, które wezmą udział w programie, mogą również powalczyć o atrakcyjną nagrodę w konkursie. Zadaniem uczestników będzie przygotowanie filmu pt. „Pozytywnie o podatkach”. Mogą wybrać dowolną formułę: przemówienie, debatę, telewizyjny talk show, wywiad, reportaż, sondę uliczną, newsa, itd. Zwycięskie zespoły odwiedzą Ministerstwo Finansów, gdzie wezmą udział w uroczystym finale”.  Cała informacja na stronie.


kolno

„Bezpłatny program edukacyjny skierowany do wszystkich uczniów i nauczycieli szkół gimnazjalnych. Celem projektu jest kształtowanie świadomości i wiedzy podatkowej młodzieży gimnazjalnej, a także uświadomienie negatywnych konsekwencji, jakie wiążą się z istnieniem szarej strefy”.  Więcej informacji na stronie.


janowo

„10 najwyżej ocenionych Zespołów czeka wycieczka do Warszawy na uroczysty finał i wręczenie nagród oraz prezentację najlepszych filmów. Główną atrakcją dla gimnazjalistów będą warsztaty filmowe z Youtuberem „Ziemniakiem”. Cała informacja na stronie.


hajnowka

„Finansoaktywni. Misja: Uczciwie płacę podatki” to program edukacyjny skierowany do uczniów i nauczycieli gimnazjów. Tegoroczna edycja programu ma uświadomić młodzieży, jak ogromny wpływ mają podatki na ich najbliższe otoczenie i dlaczego wszyscy powinniśmy je uczciwie płacić. Uczestnicy poznają też problemy związane z istnieniem szarej strefy. Będą mogli również wygrać warsztaty ze znanym Youtuberem Piotrem „Ziemniakiem” Latałą”. Więcej informacji na stronie.


apynews

„ Pierwszym internetowym twórcą, który zaangażował się w projekt „Finansoaktywni. Misja: Uczciwie płacę podatki” jest  Ziemniak! Wraz z Ministerstwem Finansów Piotr postanowił opowiedzieć swoim widzom trochę na temat tego, w jaki sposób mogą oni zacząć swoją przygodę z YouTubem i stworzyć swoje pierwsze materiały”. Więcej informacji na portalu.


marketing

„Ministerstwo Finansów zainicjowało projekt „Finansoaktywni”. Wraz z youtube’erem Ziemniakiem prowadzi program edukacyjny dla uczniów i nauczycieli gimnazjów – „Uczciwie płacę podatki”. Z programu można dowiedzieć się m.in., dlaczego płacimy podatki i co dzięki nim zyskujemy, jakie są ich rodzaje oraz czym jest zjawisko szarej strefy i jaki ma wpływ na nasze codzienne życie”. Cała informacja dostępna na portalu.


biuro

„Nadal można dołączyć do III edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Finansoaktywni” organizowanego przez Ministerstwo Finansów. „Finansoaktywni. Misja: Uczciwie płacę podatki” to program edukacyjny skierowany do uczniów i nauczycieli gimnazjów. Tegoroczna edycja programu ma uświadomić młodzieży, jak ogromny wpływ mają podatki na ich najbliższe otoczenie i dlaczego wszyscy powinniśmy je uczciwie płacić”. Cała informacja na stronie.


herb

„Program startuje 27 lutego. Nauczyciele szkół gimnazjalnych z całej Polski mogą się do niego zgłaszać. Wystarczy, że wypełnią formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej www.finansoaktywni.pl. Na adres szkoły zostanie dostarczony pakiet bezpłatnych materiałów edukacyjnych opracowanych przez grono specjalistów Ministerstwa Finansów we współpracy z metodykiem”. Więcej informacji na portalu.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usługi i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.