Media o Nas

To już IX edycja programu edukacyjnego „Finansoaktywni”. Rusza program Ministerstwa Finansów skierowany do uczniów i nauczycieli klas V-VIII szkół podstawowych. Uczestnicząca w nim młodzież dowie się, jak podatki wpływają na codzienne życie.

Więcej informacji na stronie.

Ministerstwo Finansów po raz dziewiąty zabierze uczniów szkół podstawowych w podróż przez świat finansów i podatków. Tegoroczna misja programu „Finansoaktywni”, czyli „Podatki płacimy, korzyści widzimy”, skupi się na edukacji młodzieży na temat znaczenia podatków w życiu codziennym.

Więcej informacji na stronie.

Uczniowie klas V-VIII szkół podstawowych mogą wziąć udział w programie „Finansoaktywni”. Uczestnicy będą mieli okazję zrozumieć, w jaki sposób podatki wpływają na budżet państwa oraz przyjrzeć się też uchwale budżetowej swojej gminy. Ich zadaniem będzie przygotowanie filmu o tematyce związanej z finansami.

Więcej informacji na stronie.

Rusza program Ministerstwa Finansów skierowany do uczniów i nauczycieli klas V-VIII szkół podstawowych. Uczestnicząca w nim młodzież dowie się, jak podatki wpływają na codzienne życie. Zgłoszenia do programu można wysyłać od 26 lutego 2024 roku. Konkurs jest dwuetapowy, a jego wyniki zostaną ogłoszone na stronie finansoaktywni.pl do 23 maja 2024 r. Zwycięskie zespoły zostaną zaproszone na dwudniową wycieczkę do Warszawy.

Więcej informacji na stronie.

„Są w VII klasie w Szkole Podstawowej nr 11 w Zespole Edukacyjnym nr 9 w Zielonej Górze. Prawie połowa ich dotychczasowej edukacji miała miejsce w pandemii. Pamiętają, jak było przed nauką zdalną i mają porównanie, jak było w początkowych klasach, a jak dużo czasu trzeba poświęcić na naukę teraz. Mają dużo sprawdzianów i kartkówek. Chcieliby móc być wydajnymi na lekcjach, ale czują też przytłoczenie ilością obowiązków. Dlatego bez trudu wskazali potrzeby emocjonalne swoje i rówieśników, i opracowali projekty na ogólnopolski konkurs Ministerstwa Finansów Finansoaktywni Misja Budżet”.

Więcej informacji na stronie.

„Swój udział w programie edukacyjnym Ministerstwa Finansów „Finansoaktywni”, już po raz ósmy, zaznaczyli we wtorek (25.04) uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Suwałkach. W Urzędzie Miasta odbyła się konferencja i debata, podczas której młodzi ludzie zaprezentowali zdobytą wiedzę w zakresie różnych rodzajów budżetów i planowania wydatków”.

Więcej informacji na stronie.

„Ministerstwo Finansów organizuje ogólnopolski konkurs, który zabiera uczniów szkół podstawowych w kosmiczną podróż do świata finansów. W ramach tegorocznej misji „Budżet. Plan do działania!” możecie się zapoznać z zasadami tworzenia budżetu domowego, poznać efekty i korzyści planowania wydatków. Ponadto przeanalizujecie strukturę funduszy państwa i dowiecie się, jak można zmieniać lokalną społeczność przy pomocy budżetu obywatelskiego”.

 

„Ruszyła VIII edycja programu Ministerstwa Finansów dla szkół „Finansoaktywni” pod honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki. Odbiorcą „Finansoaktywnych” są uczniowie klas V-VIII szkół podstawowych oraz ich nauczyciele.
Jak informuje MF, misją programu „Finansoaktywni” jest edukacja młodzieży w temacie zarządzania finansami. Tegoroczna edycja jest realizowana pod hasłem „Budżet. Plan do działania!” Uczniowie dowiedzą się, jakie korzyści przynosi odpowiedzialne planowanie wydatków, skąd biorą się finanse państwa oraz jak wspierać swoją lokalną społeczność poprzez korzystanie z budżetu obywatelskiego.”

Więcej informacji na stronie.

„Rusza VIII edycja ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Finansoaktywni”. W tym roku ma on na cleu zapoznać młodzież szkolną z pojęciem budżetu – zarówno na poziomie gospodarstwa domowego, jak i na szczeblu państwa.
Uczniowie dowiedzą się w jaki sposób powstaje budżet obywatelski, a także jak każdy z nas może wpływać na inwestycje w swojej okolicy. Odbiorcą „Finansoaktywnych” są uczniowie klas V-VIII szkół podstawowych oraz ich nauczyciele. Program organizowany przez Ministerstwo Finansów odbywa się pod honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki.”

Więcej informacji na stronie.

„Ruszyła nowa edycja programu Ministerstwa Finansów dla szkół »Finansoaktywni«
„Szkoły mogą już zgłaszać chęć wzięcia udziału w programie edukacyjnym Ministerstwa Finansów dla szkół „Finansoaktywni”. Głównym tematem tegorocznej edycji programu jest budżet – zarówno na poziomie gospodarstwa domowego, jak i na szczeblu państwa”.

Więcej informacji na stronie.

W środę, 16 czerwca Amelia Kowalska, Marta Stawicka i Wit Biner, uczniowie Szkoły Podstawowej im. Ziemi Michałowskiej w Gortatowie z siedzibą w Szczuce, którzy zostali zwycięzcami VII Edycji Konkursu Finansoaktywni wzięli udział w zdalnym finale. Amelia Kowalska, Marta Stawicka i Wit Biner, uczniowie VII klasy Szkoły w Gortatowie z siedzibą w Szczuce nagrali film „Podatki. To się opłaca – od zawsze” i przekazali do konkursu Finansoaktywni, organizowanego przez Ministerstwo Finansów. Film okazał się jednym z dziesięciu najlepszych spośród nadesłanych 246.

Więcej informacji na stronie.

Wybrano 10 finalistów VII edycji konkursu edukacyjnego Finansoaktywni „Misja: Podatki. To się opłaca”. Zadaniem konkursowym było stworzenie filmu o podatkach i ich znaczeniu w naszym codziennym życiu – poinformowało we wtorek Ministerstwo Finansów
Jak podało we wtorek Ministerstwo Finansów w informacji prasowej, tegoroczna edycja programu konkursu edukacyjnego Finansoaktywni „Misja: Podatki. To się opłaca” cieszyła się rekordowym zainteresowaniem. Do programu zgłosiło się 656 szkół.

Więcej informacji na stronie.

Animacja z udziałem Barbie, piosenka raperska o podatkach i talk show w iście amerykańskim stylu! Znamy 10 finalistów 7. edycji konkursu edukacyjnego Finansoaktywni 2021 pt. „Misja: Podatki. To się opłaca”. Do konkursu zgłosiło się 656 szkół. Promowanie wiedzy z zakresu finansów wśród uczniów szkół podstawowych i ich edukowanie to dla Ministerstwa Finansów kwestia priorytetowa. Finanse odgrywają dużą rolę w naszym codziennym życiu. Warto wiedzieć, jak mądrze wydawać pieniądze i dlaczego płacenie podatków jest tak ważne – mówił o konkursie Finansoaktywni Tadeusz Kościński, minister finansów, funduszy i polityki regionalnej.

Więcej informacji na stronie.

Finansoaktywni to więcej niż materiały edukacyjne. Uczniowie mają okazje sprawdzić swoją wiedzę także w praktyce. Ministerstwo Finansów zaprasza uczniów i nauczycieli do udziału w konkursie, w którym do wygrania są cenne nagrody. Zadanie konkursowe to przygotowanie przez zespoły złożone z max. 3 uczniów filmu o podatkach. Film może mieć dowolną formę np. newsa telewizyjnego, wywiadu, przemówienia, sondy ulicznej, programu TV, reportażu, talk show, itp. Ważne, by w filmie nie zabrakło informacji o najważniejszych obszarach finansowanych z podatków – także tych w najbliższej okolicy i korzyściach płynących z płacenia podatków.

Więcej informacji na stronie.

Już ponad 480 szkół przyłączyło się do ogólnopolskiego programu edukacyjnego Ministerstwa Finansów „Finansoaktywni”. Program ten skierowany jest do uczniów i nauczycieli klas V-VIII szkół podstawowych, a tematem przewodnim jego tegorocznej edycji są podatki i ich znaczenie w naszym codziennym życiu. – Uczniowie poznają m.in. rodzaje i mechanizm działania podatków oraz dowiedzą się, jakie mają one znaczenie dla budżetu państwa. Przeanalizują uchwałę budżetową swojej gminy i przekonają się, że wpływy z podatków trafiają także do ich miast i wsi. Dowiedzą się też, czym zajmuje się resort finansów i jaką rolę odgrywa Krajowa Administracja Skarbowa – czytamy w informacji Ministerstwa Finansów.

Więcej informacji na stronie.

Już po raz siódmy Ministerstwo Finansów (MF) zaprasza uczniów szkół podstawowych do świata podatków i finansów. Tegoroczna misja „Podatki. To się opłaca” ma uświadomić młodzieży, jak duże znaczenie w codziennym życiu odgrywają podatki, co dzięki nim zyskujemy i dlaczego ich płacenie jest ważne. Uczniowie poznają rodzaje podatków i dowiedzą się, jak one działają i jakie mają znaczenie dla naszego kraju. Przeanalizują uchwałę budżetową swojej gminy i przekonają się, że wpływy z podatków trafiają także do ich miast i wsi. Dowiedzą się też, czym zajmuje się resort finansów i jaką rolę odgrywa Krajowa Administracja Skarbowa. Wszystko to na bazie atrakcyjnych, angażujących i bezpłatnych materiałów edukacyjnych. Program Ministerstwa Finansów odbywa się pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej

Więcej informacji na stronie.

Ministerstwo Finansów informuje:

Tematem przewodnim tegorocznej edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego Finansoaktywni są podatki i ich znaczenie w naszym codziennym życiu.

Program Ministerstwa Finansów jest skierowany do uczniów i nauczycieli klas V-VIII szkół podstawowych i odbywa się pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej.

Więcej informacji na stronie.

Jestem przekonany, że dzięki ciekawym materiałom edukacyjnym uczniowie wyruszą w misję pełną wyzwań i przydatnych informacji o podatkach. Program Finansoaktywni to idealny sposób na dbanie o edukację finansową młodego pokolenia i przekazanie im rzetelnych informacji o tym, dlaczego warto płacić podatki i co dzięki nim zyskujemy – komentuje minister finansów, funduszy i polityki regionalnej Tadeusz Kościński.

Więcej informacji na stronie.

Program edukacyjny pozwala na realizację treści kształcenia zawartych w podstawie programowej wiedzy o społeczeństwie i matematyki. Scenariusz lekcji został sprofilowany pod względem wieku i wiedzy młodzieży. Zagadnienia związane z podatkami są przedstawione w sposób przejrzysty i przystępny dla uczniów. 7. edycja Finansoaktywnych odbywa się pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej.

Więcej informacji na stronie.

Już po raz siódmy Ministerstwo Finansów zaprasza uczniów szkół podstawowych do świata podatków i finansów. Tegoroczna misja programu: „Podatki. To się opłaca” ma uświadomić młodzieży, jak duże znaczenie w codziennym życiu odgrywają podatki, co dzięki nim zyskujemy i dlaczego ich płacenie jest tak ważne. Uczniowie poznają m.in. rodzaje i mechanizm działania podatków oraz dowiedzą się, jakie mają one znaczenie dla budżetu państwa.

Więcej informacji na stronie.

Tematem przewodnim tegorocznej edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego Finansoaktywni są podatki i ich znaczenie w naszym codziennym życiu.

Więcej informacji na stronie.

Tematem przewodnim tegorocznej edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego Finansoaktywni są podatki i ich znaczenie w naszym codziennym życiu.

Program Ministerstwa Finansów jest skierowany do uczniów i nauczycieli klas V-VIII szkół podstawowych i odbywa się pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej.

Więcej informacji na stronie.

Dziesięć uczniowskich zespołów z całej Polski znalazło się w finale VI edycji programu edukacyjnego „Finansoaktywni”. W tej edycji trzeba było stworzyć projekt inwestycji realizowanej z budżetu partycypacyjnego i wypromować go w szkole lub środowisku lokalnym. 5 listopada odbyło się zdalne spotkanie z udziałem finalistów, nauczycieli, przedstawicieli Ministerstwa Finansów.

Więcej informacji na stronie.

Również dzieci i młodzież mogą wziąć udział w planowaniu budżetu. Właśnie z myślą o nich, Ministerstwo Finansów stworzyło program, kierowany do uczniów szkół podstawowych, który ma na celu bliższe zapoznanie ze światem finansów. Tegoroczną misją przewodnią jest poznanie struktury budżetu obywatelskiego, a także jego znaczenie oraz powstałe efekty jego zastosowania.

Więcej informacji na stronie.

Umiejętne planowanie budżetu i jego znaczenie w codziennym życiu – tak brzmi temat przewodni szóstej edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Finansoaktywni”. Program Ministerstwa Finansów jest skierowany do uczniów i nauczycieli klas V-VIII szkół podstawowych.

Więcej informacji na stronie.

MF: rusza 6. edycja programu „Finansoaktywni”. Nasz program ma pomóc uczniom zrozumieć, czym jest budżet państwa, z czego się składa i jak wygląda proces jego planowania. Ważne jest też, aby uczniowie już od najmłodszych lat wiedzieli, jak dużo zależy od ich decyzji i aktywnie uczestniczyli w podziale budżetu partycypacyjnego – mówi cytowany w komunikacie minister finansów Tadeusz Kościński.

Więcej informacji na stronie.

MF: rusza 6. edycja programu „Finansoaktywni”; uczestnicy poznają planowanie budżetu. Jak podano w komunikacie MF, w tym roku konkurs odbywa się pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej. W ciągu poprzednich 5 lat program dotarł do prawie 3,5 tys. szkół w całej Polsce, a ubiegłoroczna edycja trafiła do ponad 30 tys. uczniów.

Więcej informacji na stronie.

Laureaci 5. edycji programu edukacyjnego „Finansoaktywni” spotkali się 13 czerwca 2019 r. w Ministerstwie Finansów. To dziesięć zespołów uczniowskich z całej Polski, które najlepiej poradziły sobie z zadaniem konkursowym – przygotowaniem filmu „Tropem podatków w mojej okolicy”. Ze zwycięzcami spotkał się minister finansów Marian Banaś.

Więcej informacji na stronie.

Podczas gali w MF, która stanowiła oficjalny finał tegorocznej edycji „Finansoaktywnych”, zaprezentowano 10 zwycięskich filmów pod hasłem „Tropem podatków w mojej okolicy” na temat korzyści wynikających z płacenia podatków. Młodzież wykazała się niezwykłą pomysłowością – wśród nagrodzonych filmów były m.in. ciekawe wywiady, rozmowy, scenki rodzajowe, bajka a nawet… piosenka o podatkach!

Więcej informacji na stronie.

Zespół ze Szkoły Podstawowej im. M. Konopnickiej w Suwałkach znalazł się wśród 10 laureatów w konkursie Finansoaktywni. Ze zwycięzcami spotkał się minister finansów Marian Banaś.

Więcej informacji na stronie.

13 czerwca podczas gali w Ministerstwie Finansów, która stanowiła oficjalny finał tegorocznej edycji „Finansoaktywnych”, zaprezentowano 10 zwycięskich filmów. Wśród nich znalazły się filmy dwóch zespołów z Głogowa.

Więcej informacji na stronie.

Tegoroczna edycja konkursu Finansoaktywni została rozstrzygnięta. Nagrodzone zostały m.in. filmy pt. „Podatki wokół nas” – autorstwa uczniów ze Szkoły Podstawowej im. prof. Jana Czekanowskiego w Cmolasie oraz „Esemesowo-podatkowo” – autorstwa uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Ks. Bronisława Markiewicza w Harcie.

Więcej informacji na stronie.

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Suwałkach znaleźli się w gronie 10 zwycięskich zespołów wybranych przez Kapitułę V edycji ogólnopolskiego konkursu edukacyjnego „Finansoaktywni. Misja: Rozumiemy podatki”.

Więcej informacji na stronie.

10 zwycięskich zespołów uczniowskich zostało wybranych przez Kapitułę V edycji ogólnopolskiego konkursu edukacyjnego „Finansoaktywni. Misja: Rozumiemy podatki”. Laureaci zostaną zaproszeni do Warszawy na uroczystą galę finałową w Ministerstwie Finansów, podczas której wraz ze swoim opiekunem odbiorą cenne nagrody.

Więcej informacji na stronie.

To już piąta odsłona programu Ministerstwa Finansów „Finansoaktywni”. W tym roku program jest kierowany do uczniów i nauczycieli szkół podstawowych (6.,7. i 8. klasy). Z uwagi na prośby szkół, Ministerstwo Finansów przedłuża termin przesyłania zgłoszeń do konkursu do 20 maja.

Więcej informacji na stronie.

Trwa V edycja ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Finansoaktywni”. – Misją tegorocznej edycji pt. „Rozumiemy podatki” jest uświadomienie młodzieży, jak duże znaczenie w naszym codziennym życiu odgrywają podatki, co dzięki nim zyskujemy i dlaczego ich płacenie jest tak ważne. Nauczyciele mają czas na przesłanie filmów do 20 maja.

Więcej informacji na stronie.

Trwa V edycja ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Finansoaktywni”. Z uwagi na prośby szkół, Ministerstwo Finansów przedłuża termin przesyłania zgłoszeń do konkursu „Tropem podatków w mojej okolicy”, organizowanego w ramach programu edukacyjnego Finansoaktywni. Nauczyciele mają czas na przesłanie filmów do 20 maja.

Więcej informacji na stronie.

Do tej pory do programu edukacyjnego „Finansoaktywni” zgłosiło się już 420 szkół. Najbardziej aktywne województwa to podkarpackie – 72 zgłoszenia, mazowieckie – 54 zgłoszenia i lubelskie – 44 zgłoszenia.

Więcej informacji na stronie.

Rusza V edycja ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Finansoaktywni”. Misją tegorocznej edycji pt. „Rozumiemy podatki” jest uświadomienie młodzieży, jak duże znaczenie w naszym codziennym życiu odgrywają podatki, co dzięki nim zyskujemy i dlaczego ich płacenie jest tak ważne.

Więcej informacji na stronie.

„Finansoaktywni” to program edukacyjny dla uczniów i nauczycieli szkół podstawowych. Ma uświadomić młodzieży, jak duże znaczenie w naszym codziennym życiu odgrywają podatki, co dzięki nim zyskujemy i dlaczego ich płacenie jest tak ważne. Misja tegorocznej edycji brzmi: „Rozumiemy podatki”.

Więcej informacji na stronie.

Rusza V edycja ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Finansoaktywni”. W tym roku skierowany jest do wszystkich uczniów i nauczycieli szkół podstawowych (dla 6, 7 i 8 klas).

Więcej informacji na stronie.

Rusza V edycja ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Finansoaktywni”. Program jest bezpłatny i odbywa się w całym kraju. W tym roku skierowany jest do uczniów klas VI, VII i VIII oraz nauczycieli.

Więcej informacji na stronie.

Uczennice Zespołu Szkół Licealnych i Argotechnicznych w Tucholi znalazły się wśród nagrodzonych w ogólnopolskim konkursie finansowym. Angelika Januszewska, Grażyna Rybak i Marcelina Narloch wraz z opiekunem Joanną Połom wzięły udział w programie edukacyjnym pod nazwą. „Finan­soaktywni. Misja: Budżet. Ogarniamy wydatki”. Konkurs zorganizowało Ministerstwo Finansów.

Więcej informacji na stronie.

„Finansoaktywni” to program edukacyjny skierowany do uczniów i nauczycieli szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. W tym roku towarzyszy mu hasło „Budżet. Ogarniamy wydatki”. Aby wziąć udział wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.finansoaktywni.pl

Misja: Budżet. Ogarniamy wydatki to temat tegorocznej edycji programu edukacyjnego, który ma uświadomić młodzieży, jak duże znaczenie ma budżet – od rodzinnego po budżet państwa – oraz w jaki sposób możemy decydować o wydatkach w naszej okolicy.

Więcej informacji na stronie.

Zachęcamy do zamawiania bezpłatnych zestawów edukacyjnych. To ciekawe materiały poświęcone różnym rodzajom budżetu, m.in. domowemu, partycypacyjnemu, państwowemu oraz świetne uzupełnienie lekcji WOS, przedsiębiorczości i innych.

Więcej informacji na stronie.

W Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Bobolicach uczniowie przygotowują swoje pierwsze propozycje do budżetu obywatelskiego. Będzie to ćwiczenie w ramach konkursu Ministerstwa Finansów „Finansoaktywni”.

Więcej informacji na stronie.

Do tej pory dołączyło do niej 476 szkół z całej Polski. Najwięcej z województwa mazowieckiego – 91 zgłoszeń, dolnośląskiego – 77 zgłoszeń i podkarpackiego – 49 zgłoszeń. Pierwszych 510 szkół otrzyma materiały edukacyjne w formie drukowanej, tj.: scenariusz lekcji dla nauczyciela oraz teczkę na materiały, 1 plakat edukacyjny, 4 zestawy po 20 kart do gry edukacyjnej, długopisy z logo programu, płytę CD z prezentacją PowerPoint i animowanym filmem edukacyjnym. Kolejne szkoły otrzymają zestaw w wersji elektronicznej.

Więcej informacji na stronie.

Do IV edycji programu edukacyjnego „Finansoaktywni” organizowanego przez Ministerstwo Finansów zgłosiło się już 476 szkół. Wciąż można dołączyć do programu. Towarzyszy mu konkurs, w którym do wygrania są atrakcyjne nagrody.

Więcej informacji na stronie.

To już czwarta edycja programu Ministerstwa Finansów „Finansoaktywni”. Co to jest budżet? Jakie są jego rodzaje i skąd się bierze? Dlaczego warto brać paragon? Dzięki materiałom dydaktycznym opracowanym przez specjalistów uczniowie będą znali odpowiedzi na te pytania. Zdobędą równocześnie podstawową wiedzę o zarządzaniu finansami oraz poznają związek między płaceniem podatków (które stanowią najważniejszą część dochodów państwa), a jakością usług, z których wszyscy na co dzień korzystamy.

Więcej informacji na stronie.

Wirtualne 100 tys. zł do zainwestowania przez uczniów. Ruszyła nowa edycja „Finansoaktywnych” Ministerstwa Finansów. Zwycięzcy otrzymają cenne nagrody: nowoczesne drony oraz zestawy upominków, a ich opiekunowie czytniki e-booków.

Więcej informacji na stronie.

Rozpoczęła się IV edycja ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Finansoaktywni. Misja: Budżet. Ogarniamy wydatki”. Program ma za zadanie uświadomić młodzieży, jak duże znaczenie ma budżet – od rodzinnego po budżet państwa – oraz w jaki sposób możemy decydować o wydatkach w naszej okolicy.

Więcej informacji na stronie.

To już czwarta edycja programu Ministerstwa Finansów „Finansoaktywni”. Trzy poprzednie odsłony projektu (2015 – Misja: Podatki, 2016 – Misja: Budżet, 2017 – Misja: Uczciwie płacę podatki) udowodniły, że uczniowie chętnie angażują się w tego typu projekty oraz są zainteresowani tematyką finansów. W ciągu 3 lat program dotarł do blisko 1,5 tys. szkół, czyli do co piątego gimnazjum w Polsce. Ponadto kilkuset nauczycieli pobrało materiały ze strony internetowej projektu. W tym roku do programu zapraszamy także podstawówki (7 klasy) oraz szkoły ponadgimnazjalne.

Startuje czwarta edycja „Finansoaktywnych” – programu edukacyjnego MF. Misja: Budżet. Ogarniamy wydatki ma uświadomić młodzieży, jak duże znaczenie ma budżet – od rodzinnego po budżet państwa – oraz w jaki sposób możemy decydować o wydatkach w naszej okolicy.

Więcej informacji na stronie.

Misja: Budżet. Ogarniamy wydatki ma uświadomić młodzieży, jak duże znaczenie ma budżet – od rodzinnego po budżet państwa – oraz w jaki sposób możemy decydować o wydatkach w naszej okolicy. W tym roku program kierowany jest do uczniów i nauczycieli szkół podstawowych (7 klasy), gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych.

Więcej informacji na stronie.

Misja tegorocznej edycji programu brzmi: „Budżet. Ogarniamy wydatki”. Ma uświadomić młodzieży, jak duże znaczenie ma budżet – od rodzinnego po budżet państwa – oraz w jaki sposób możemy decydować o wydatkach w naszej okolicy. Uczestnicy będą mogli wygrać wycieczkę do Warszawy, podczas której spotkają się m.in. z Youtuberem Kamilem „Kaluchem” Kalińskim.

Więcej informacji na stronie.

Program wystartował 26 lutego. Nauczyciele szkół z całej Polski mogą się już do niego zgłaszać. Wystarczy, że wypełnią formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej programu. Na adres szkoły dotrze pakiet bezpłatnych materiałów edukacyjnych opracowanych przez grono specjalistów Ministerstwa Finansów we współpracy z metodykiem. Dostępnych jest 510 zestawów, jednak w razie wyczerpania zapasów można pobierać materiały w wersji elektronicznej ze strony www.

Więcej informacji na stronie.

Startuje czwarta edycja „Finansoaktywnych” – programu edukacyjnego MF. Misja: Budżet. Ogarniamy wydatki ma uświadomić młodzieży, jak duże znaczenie ma budżet – od rodzinnego po budżet państwa – oraz w jaki sposób możemy decydować o wydatkach w naszej okolicy. W tym roku program kierowany jest do uczniów i nauczycieli szkół podstawowych (7 klasy), gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Więcej informacji na stronie.

Startuje czwarta edycja „Finansoaktywnych” – programu edukacyjnego MF. Misja „Budżet. Ogarniamy wydatki” ma uświadomić młodzieży, jak duże znaczenie ma budżet – od rodzinnego po budżet państwa oraz w jaki sposób możemy decydować o wydatkach w naszej okolicy. W tym roku program kierowany jest do uczniów i nauczycieli szkół podstawowych (7 klasy), gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych.

Więcej informacji na stronie.

To już czwarta edycja programu Ministerstwa Finansów „Finansoaktywni”. Trzy poprzednie odsłony projektu (2015 – Misja: Podatki, 2016 – Misja: Budżet, 2017 – Misja: Uczciwie płacę podatki) udowodniły, że uczniowie chętnie angażują się w tego typu projekty oraz są zainteresowani tematyką finansów. W ciągu 3 lat program dotarł do blisko 1,5 tys. szkół, czyli do co piątego gimnazjum w Polsce. Ponadto kilkuset nauczycieli pobrało materiały ze strony internetowej projektu.

Więcej informacji na stronie.

Ministerstwo Finansów zabiera uczniów w misję edukacyjną. Rusza IV edycja ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Finansoaktywni”. To program edukacyjny skierowany do uczniów i nauczycieli szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Misja tegorocznej edycji programu brzmi: „Budżet. Ogarniamy wydatki”.

Więcej informacji na stronie.

To już czwarta edycja programu Ministerstwa Finansów „Finansoaktywni”. Misja: Budżet. Ogarniamy wydatki ma uświadomić młodzieży, jak duże znaczenie ma budżet – od rodzinnego po budżet państwa – oraz w jaki sposób możemy decydować o wydatkach w naszej okolicy.

Więcej informacji na stronie.

Ministerstwo Finansów zaprasza uczniów do udziału w czwartej edycji programu „Finansoaktywni”. Zwycięzcy otrzymają cenne nagrody: nowoczesne drony oraz zestawy upominków, a ich opiekunowie czytniki e-booków.

Więcej informacji na stronie.

Program wystartował 26 lutego. Nauczyciele szkół z całej Polski mogą się już do niego zgłaszać. Wystarczy, że wypełnią formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej programu www.finansoaktywni.pl Na adres szkoły dotrze pakiet bezpłatnych materiałów edukacyjnych opracowanych przez grono specjalistów Ministerstwa Finansów we współpracy z metodykiem.

Więcej informacji na stronie.

Startuje czwarta edycja „Finansoaktywnych” – programu edukacyjnego MF. Misja: Budżet. Ogarniamy wydatki ma uświadomić młodzieży, jak duże znaczenie ma budżet – od rodzinnego po budżet państwa – oraz w jaki sposób możemy decydować o wydatkach w naszej okolicy.

Więcej informacji na stronie.

To już czwarta edycja programu Ministerstwa Finansów „Finansoaktywni”. Trzy poprzednie odsłony projektu (2015 – Misja: Podatki, 2016 – Misja: Budżet, 2017 – Misja: Uczciwie płacę podatki) udowodniły, że uczniowie chętnie angażują się w tego typu projekty oraz są zainteresowani tematyką finansów. W ciągu 3 lat program dotarł do blisko 1,5 tys. szkół, czyli do co piątego gimnazjum w Polsce. Ponadto kilkuset nauczycieli pobrało materiały ze strony internetowej projektu. W tym roku do programu zapraszamy także podstawówki (7 klasy) oraz szkoły ponadgimnazjalne.

Więcej informacji na stronie.

„Budżet. Ogarniamy wydatki” to misja tegorocznej edycji programu „Finansoaktywni”, która rozpoczęła się 26 lutego br.  Ma ona uświadomić młodzieży, jak duże znaczenie ma budżet – od rodzinnego po budżet państwa – oraz w jaki sposób możemy decydować o wydatkach w naszej okolicy. Nagrodą jest m.in. wycieczka do Warszawy, podczas której uczniowie spotkają się m.in. z Youtuberem Kamilem „Kaluchem” Kalińskim.

Więcej informacji na stronie.

Ministerstwo Finansów zabiera uczniów w misję edukacyjną. „Finansoaktywni” to program edukacyjny skierowany do uczniówi nauczycieliszkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Misjategorocznej edycji programu brzmi: „Budżet. Ogarniamy wydatki”.

Więcej informacji na stronie.

Zgłoś swoją szkołę do programu „Finansoaktywni”. Wygraj wycieczkę do Warszawy i spotkanie z Youtuberem Kamilem „Kaluchem” Kalińskim. Rozpoczyna się IV edycja ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Finansoaktywni”. Misja tegorocznej edycji programu brzmi: „Budżet. Ogarniamy wydatki”.

Więcej informacji na stronie.

„Wirtualne 100 tys. zł do zainwestowania przez uczniów. Ruszyła nowa edycja „Finansoaktywnych” Ministerstwa Finansów. Zwycięzcy otrzymają cenne nagrody: nowoczesne drony oraz zestawy upominków, a ich opiekunowie czytniki e-booków”.

Więcej informacji na stronie.

„Wirtualne 100 tys. zł do zainwestowania przez uczniów. Ministerstwo Finansów zaprasza uczmiów do udziału w czwartej edycji programu „Finansoaktywni”. Zwycięzcy otrzymają cenne nagrody: nowoczesne drony oraz zestawy upominków, a ich opiekunowie czytniki e-booków”.

Więcej informacji na stronie.

„Startuje czwarta edycja „Finansoaktywnych” – programu edukacyjnego MF Misja: Budżet. Ogarniamy wydatki ma uświadomić młodzieży, jak duże znaczenie ma budżet – od rodzinnego po budżet państwa – oraz w jaki sposób możemy decydować o wydatkach w naszej okolicy”.

Więcej informacji na stronie.

„Rusza czwarta edycja konkursu dla młodzieży „Finansoaktywni. Misja: Budżet”, w którym na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. Szkoły mogą się już do niego zgłaszać”.

Więcej informacji na stronie.

„Finansoaktywni 2018: Program edukacyjny „Finansoaktywni” skierowany jest do uczniów i nauczycieli szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Misja tegorocznej edycji programu brzmi: „Budżet. Ogarniamy wydatki”. udział w programie ma uświadomić młodzieży, jak duże znaczenie ma budżet – od rodzinnego po budżet państwa – oraz w jaki sposób możemy decydować o wydatkach lokalnych”.

Więcej informacji na stronie.

„Rusza 4. edycja Finansoaktywnych, programu edukacyjnego Ministerstwa Finansów pod hasłem „Misja: Budżet. Ogarniamy wydatki”. Projekt ten ma uświadomić nastolatkom jakie znaczenie ma planowanie budżetu – od rodzinnego po budżet państwa. W tym roku program skierowano do uczniów 7 klas szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych”.

„Program wystartował 26 lutego. Nauczyciele szkół z całej Polski mogą się już do niego zgłaszać. Wystarczy, że wypełnią formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej programu. Na adres szkoły dotrze pakiet bezpłatnych materiałów edukacyjnych opracowanych przez grono specjalistów Ministerstwa Finansów we współpracy z metodykiem. Dostępnych jest 510 zestawów, jednak w razie wyczerpania zapasów można pobierać materiały w wersji elektronicznej ze strony www”.

Więcej informacji na stronie.

„Finansoaktywni to program edukacyjny skierowany do uczniów i nauczycieli szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Misja tegorocznej edycji programu brzmi: „Budżet. Ogarniamy wydatki”. Ma uświadomić młodzieży, jak duże znaczenie ma budżet – od rodzinnego po budżet państwa – oraz w jaki sposób możemy decydować o wydatkach w naszej okolicy. Uczestnicy będą mogli wygrać wycieczkę do Warszawy, podczas której spotkają się m.in. z Youtuberem Kamilem „Kaluchem” Kalińskim”.

Więcej informacji na stronie.

„Program wystartował 27 lutego. Nauczyciele szkół gimnazjalnych z całej Polski mogą się już do niego zgłaszać. Wystarczy, że wypełnią formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej programu. Na adres szkoły dotrze pakiet bezpłatnych materiałów edukacyjnych opracowanych przez grono specjalistów Ministerstwa Finansów we współpracy z metodykiem. Dostępnych jest 500 zestawów, jednak w razie wyczerpania zapasów można pobierać materiały w wersji elektronicznej ze strony www.”

Więcej informacji na stronie.

„Tegoroczna edycja programu ma uświadomić młodzieży, jak ogromny wpływ mają podatki na ich najbliższe otoczenie i dlaczego wszyscy powinniśmy je uczciwie płacić. Uczestnicy poznają też problemy związane z istnieniem szarej strefy. Będą mogli również wygrać warsztaty ze znanym Youtuberem Piotrem „Ziemniakiem” Latałą.”

Więcej informacji na stronie.

Cogito na swoim portalu opisuje konkurs następująco: „zadaniem uczestników będzie przygotowanie filmu pt. „Pozytywnie o podatkach”. Mogą wybrać dowolną formułę: przemówienie, debatę, telewizyjny talk show, wywiad, reportaż, sondę uliczną, newsa, itd.”

Więcej informacji na stronie.

„Dzięki programowi „Finansoaktywni” chcemy uświadomić młodzieży, że uczciwe płacenie podatków to postawa, która dzisiaj jest wyrazem nowoczesnego patriotyzmu. Serdecznie zachęcam wszystkich nauczycieli: zadbajmy o edukację finansową młodego pokolenia, to zaprocentuje w przyszłości…” – cytuje dyrektora Biura Komunikacji i Promocji Łukasza Świerżewskiego portal Newseria.pl

Więcej informacji na stronie.

„Program edukacyjny Ministerstwa Finansów „Finansoaktywni. Misja: Uczciwie płacę podatki” jest skierowany do uczniów i nauczycieli gimnazjów. Tegoroczna edycja programu ma uświadomić młodzieży, jak ogromny wpływ mają podatki na ich najbliższe otoczenie i dlaczego wszyscy powinniśmy je uczciwie płacić. Uczestnicy poznają też problemy związane z istnieniem szarej strefy.”

Więcej informacji na stronie.

Gazeta Starachowicka na swoim portalu zamieściła informację: „Program ma uświadomić młodzieży, jak ogromny wpływ mają podatki na ich najbliższe otoczenie i dlaczego wszyscy powinniśmy je uczciwie płacić. Zgłaszać się do niego mogą nauczyciele szkół gimnazjalnych, wypełniając formularz dostępny na stronie internetowej www.finansoaktywni.pl Szkoły, biorące w nim udział, otrzymają pakiet bezpłatnych materiałów edukacyjnych opracowanych przez grono specjalistów Ministerstwa Finansów we współpracy z metodykiem.”

Więcej informacji na stronie.

„Akcja ma na celu budowanie postaw pro-podatkowych, uczenie uczciwości podatkowej, uświadomienie, że wszyscy obywatele są zobowiązani do płacenia podatków, a nowoczesny patriotyzm to też płacenie podatków.”

Więcej informacji na stronie.

Portal Bydgoszcz Inaczej zwraca uwagę na sukces zgłoszeń w poszczególnych województwach: „Dotychczas do programu zgłosiło się 230 szkół z całej Polski. Najbardziej aktywne województwa to podkarpackie, dolnośląskie, lubelskie i mazowieckie.”

Więcej informacji na stronie.

„Startuje trzecia edycja „Finansoaktywnych” – programu edukacyjnego MF dla uczniów i nauczycieli szkół gimnazjalnych. Misja: Uczciwie płacę podatki ma uświadomić młodzieży, jak wielki wpływ mają podatki na ich najbliższe otoczenie i dlaczego wszyscy powinniśmy je płacić. Uczestnicy programu poznają też problemy związane z istnieniem szarej strefy.”

Więcej informacji na stronie.

„Wszystkim, którzy przyłączą się do naszej misji wyjaśnimy co to są podatki,  jakie są ich rodzaje i czym jest szara strefa. Natomiast nauczycielom ułatwimy przekazanie tej wiedzy, dzięki atrakcyjnym materiałom edukacyjnym. Zdobyte umiejętności pozwolą uczniom na świadome podejmowanie decyzji podatkowych i zrozumienie, że bez uczciwego płacenia podatków przez wszystkich obywateli nasz kraj nie mógłby się rozwijać.”

Więcej informacji na stronie.

O naszym programie w Portalu Samorządowym: „Na podstawie przygotowanych przez specjalistów materiałów dydaktycznych, uczniowie poznają rodzaje współczesnych podatków w Polsce, dowiadują się, że podatki stanowią najważniejszą część dochodów państwa i jak ważne jest płacenie podatków, aby kraj mógł się rozwijać.”

Więcej informacji na stronie.

„Dwie poprzednie odsłony projektu (2015 – Misja: Podatki, 2016 – Misja: Budżet) udowodniły, że uczniowie są zainteresowani kwestiami związanymi z podatkami i finansami publicznymi. Chcą je poznawać i chętnie angażują się w projekty dotyczące tej tematyki. Dzięki temu wcześniejsze akcje dotarła do co siódmej szkoły gimnazjalnej w Polsce.”

Więcej informacji na stronie.

„Wspieranie rozwoju uczniów i budowanie w nich świadomości podatkowej to bardzo ważne zadanie dla nauczycieli i pedagogów – informuje Mazowiecki Kwartalnik Edukacyjny Meritum. – Zachęcamy zatem do współpracy z zakresie promocji programu „Finansoaktywni. Misja: Uczciwie płacę podatki”.

Więcej informacji na stronie.

„Tegoroczna misja koncentruje się na bardzo ważnej kwestii uczciwego płacenia podatków. Na podstawie materiałów dydaktycznych przygotowanych przez specjalistów uczniowie dowiedzą się m.in. że już w Starożytności istniały daniny, które przeznaczane były na wspólne cele, że w miarę upływu czasu podatki przybierały różne formy, niekiedy nawet komiczne. Przede wszystkim jednak gimnazjaliści poznają rodzaje współczesnych podatków w Polsce, przekonają się, że podatki stanowią najważniejszą część dochodów państwa i że bez ich uczciwego płacenia przez wszystkich obywateli nasz kraj nie mógłby się rozwijać.”

Więcej informacji na stronie.

„Edukacja finansowa młodego pokolenia Polaków to misja, do której Ministerstwo Finansów przywiązuje dużą wagę. Po sukcesie pierwszej akcji Misja: Podatki i drugiej Misja: Budżet, resort przygotował kolejną odsłonę programu, tym razem pod hasłem Misja: Uczciwie płacę podatki”.

Więcej informacji na stronie.

„Dlaczego płacimy podatki i co dzięki nim zyskujemy? Jak rzetelne odprowadzanie podatków wpływa na nasze codzienne życie – to główne tematy spotkania, które miało miejsce 27 kwietnia w Zespole Szkół Nr 6 w Białymstoku. Odbyła się tam debata z udziałem uczniów i nauczycieli Publicznego Gimnazjum Nr 12. W roli eksperta odpowiadającego na pytania gimnazjalistów wystąpił Z-ca Dyrektora Departamentu Finansów Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku Bogdan Olszewski”.

Więcej informacji na stronie.

„Ministerstwo Finansów zachęca uczniów polskich gimnazjów do włączenia się w program edukacyjny „Finansoaktywni. Misja: Uczciwie płacę podatki”. Jego celem jest m.in. upowszechnienie wśród gimnazjalistów wiedzy dotyczącej tego, czym są podatki i dlaczego należy je płacić”.

Więcej informacji na stronie.

„Kilkaset filmów zostało nadesłanych do III edycji konkursu „Finansoaktywni”. Konkurs, organizowany przez Ministerstwo Finansów, ma zachęcać do uczciwego płacenia podatków. Główną nagrodą w konkursie jest dwudniowa wycieczka do Warszawy”.

Więcej informacji na stronie.

„Uczciwe płacenie podatków procentuje: to zadowolony pracownik, dobra opinia i rozwijająca się gmina. A dlaczego gmina? Znaczna część jej budżetu pochodzi z podatków, to zaś przyczynia się do rozwoju regionu i podnoszenia jego atrakcyjności”.

Więcej informacji na stronie.

„Program, jak i konkurs Ministerstwa Finansów spotkały się z dużym zainteresowaniem nauczycieli i gimnazjalistów. W tegorocznej akcji wysłano 500 zestawów edukacyjnych do szkół. Dodatkowo, blisko 150 pakietów zostało do tej pory pobranych ze strony internetowej akcji. W sumie, w ciągu trzech lat, program dotarł do prawie 2 tys. gimnazjów w całej Polsce”.

Więcej informacji na stronie.

„Uczniowie Gimnazjum Publicznego w Kamieńcu Ząbkowickim, w ramach III edycji programu edukacyjnego Ministerstwa Finansów, wzięli udział w konkursie „Finansoaktywni. Misja: Uczciwie płacę podatki”. W bieżącym roku szkolnym, program miał na celu kształtowanie świadomości i wiedzy podatkowej uczniów szkół gimnazjalnych”.

Więcej informacji na stronie.

„Ministerstwo Finansów rozpoczęło III edycję ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Finansoaktywni. Misja: Uczciwie płacę podatki”. Program skierowany jest do nauczycieli oraz uczniów szkół gimnazjalnych”.

Więcej informacji na stronie.

„Ruszyła trzecia edycja programu edukacyjnego dla gimnazjalistów i ich nauczycieli. Do tej pory uczestniczyło w nim statystycznie co siódme gimnazjum w Polsce”.

Więcej informacji na stronie.

„Naczelnik Urzędu Skarbowego w Starachowicach zaprasza uczniów i nauczycieli szkół gimnazjalnych powiatu starachowickiego do udziału w III edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego Ministerstwa Finansów pod nazwą: „Finansoaktywni. Misja: Uczciwie płacę podatki.”

Więcej informacji na stronie.

„To już trzecia edycja programu Ministerstwa Finansów „Finansoaktywni”. Dwie poprzednie odsłony projektu (2015 – Misja: Podatki, 2016 – Misja: Budżet) udowodniły, że uczniowie są zainteresowani kwestiami związanymi z podatkami i finansami publicznymi i chcą je poznawać, oraz chętnie angażują się w dedykowane tej tematyce projekty”.

Więcej informacji na stronie.

„Na pedagogów i uczniów czekają bezpłatne materiały edukacyjne oraz zadania do wykonania, za które najlepsze zespoły otrzymają fantastyczne nagrody. Wcześniejsze akcje dotarły do co siódmej szkoły gimnazjalnej w Polsce. Pakiety z materiałami dydaktycznymi wysłano do 900 placówek”.

Więcej informacji na stronie.

Dzięki programowi „Finansoaktywni” chcemy uświadomić młodzieży, że uczciwe płacenie podatków to postawa, która dzisiaj jest wyrazem nowoczesnego patriotyzmu. Serdecznie zachęcam wszystkich nauczycieli: zadbajmy o edukację finansową młodego pokolenia, to zaprocentuje w przyszłości” – wyjaśnia dyrektor Biura Komunikacji i Promocji MF Łukasz Świerżewski.

Więcej informacji na stronie.

„Tegoroczna misja koncentruje się na bardzo ważnej kwestii uczciwego płacenia podatków. Na podstawie materiałów dydaktycznych przygotowanych przez specjalistów uczniowie dowiedzą się m.in. że już w Starożytności istniały daniny, które przeznaczane były na wspólne cele, że w miarę upływu czasu podatki przybierały różne formy, niekiedy nawet komiczne”.

Więcej informacji na stronie.

„Uczniowie poznają rodzaje współczesnych podatków w Polsce, przekonają się, że podatki stanowią najważniejszą część dochodów państwa i że bez ich uczciwego płacenia przez wszystkich obywateli nasz kraj nie mógłby się rozwijać. Program zwraca też uwagę na problemy związane z unikaniem płacenia podatków i istnieniem szarej strefy oraz jej negatywnym wpływem nie tylko na kondycję gospodarki całego kraju, ale też ich najbliższego otoczenia”.

Więcej informacji na stronie.

„Misja: Uczciwie płacę podatki” to program edukacyjny skierowany do uczniów i nauczycieli gimnazjów. Tegoroczna edycja programu ma uświadomić młodzieży, jak ogromny wpływ mają podatki na ich najbliższe otoczenie i dlaczego wszyscy powinniśmy je uczciwie płacić. Uczestnicy poznają też problemy związane z istnieniem szarej strefy. Będą mogli również wygrać warsztaty ze znanym Youtuberem Piotrem „Ziemniakiem” Latałą”.

Więcej informacji na stronie.

„Program wystartował 27 lutego. Nauczyciele szkół gimnazjalnych z całej Polski mogą się już do niego zgłaszać. Wystarczy, że wypełnią formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej programu. Na adres szkoły dotrze pakiet bezpłatnych materiałów edukacyjnych opracowanych przez grono specjalistów Ministerstwa Finansów we współpracy z metodykiem”.

Więcej informacji na stronie.

„Klasy, które wezmą udział w programie, mogą również powalczyć o atrakcyjną nagrodę w konkursie. Zadaniem uczestników będzie przygotowanie filmu pt. „Pozytywnie o podatkach”. Mogą wybrać dowolną formułę: przemówienie, debatę, telewizyjny talk show, wywiad, reportaż, sondę uliczną, newsa, itd. Zwycięskie zespoły odwiedzą Ministerstwo Finansów, gdzie wezmą udział w uroczystym finale”.

Więcej informacji na stronie.

„Bezpłatny program edukacyjny skierowany do wszystkich uczniów i nauczycieli szkół gimnazjalnych. Celem projektu jest kształtowanie świadomości i wiedzy podatkowej młodzieży gimnazjalnej, a także uświadomienie negatywnych konsekwencji, jakie wiążą się z istnieniem szarej strefy”.

Więcej informacji na stronie.

„10 najwyżej ocenionych Zespołów czeka wycieczka do Warszawy na uroczysty finał i wręczenie nagród oraz prezentację najlepszych filmów. Główną atrakcją dla gimnazjalistów będą warsztaty filmowe z Youtuberem „Ziemniakiem”.

Więcej informacji na stronie.

„Finansoaktywni. Misja: Uczciwie płacę podatki” to program edukacyjny skierowany do uczniów i nauczycieli gimnazjów. Tegoroczna edycja programu ma uświadomić młodzieży, jak ogromny wpływ mają podatki na ich najbliższe otoczenie i dlaczego wszyscy powinniśmy je uczciwie płacić. Uczestnicy poznają też problemy związane z istnieniem szarej strefy. Będą mogli również wygrać warsztaty ze znanym Youtuberem Piotrem „Ziemniakiem” Latałą”.

Więcej informacji na stronie.

„ Pierwszym internetowym twórcą, który zaangażował się w projekt „Finansoaktywni. Misja: Uczciwie płacę podatki” jest Ziemniak! Wraz z Ministerstwem Finansów Piotr postanowił opowiedzieć swoim widzom trochę na temat tego, w jaki sposób mogą oni zacząć swoją przygodę z YouTubem i stworzyć swoje pierwsze materiały”.

Więcej informacji na stronie.

„Ministerstwo Finansów zainicjowało projekt „Finansoaktywni”. Wraz z youtube’erem Ziemniakiem prowadzi program edukacyjny dla uczniów i nauczycieli gimnazjów – „Uczciwie płacę podatki”. Z programu można dowiedzieć się m.in., dlaczego płacimy podatki i co dzięki nim zyskujemy, jakie są ich rodzaje oraz czym jest zjawisko szarej strefy i jaki ma wpływ na nasze codzienne życie”.

Więcej informacji na stronie.

„Nadal można dołączyć do III edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Finansoaktywni” organizowanego przez Ministerstwo Finansów. „Finansoaktywni. Misja: Uczciwie płacę podatki” to program edukacyjny skierowany do uczniów i nauczycieli gimnazjów. Tegoroczna edycja programu ma uświadomić młodzieży, jak ogromny wpływ mają podatki na ich najbliższe otoczenie i dlaczego wszyscy powinniśmy je uczciwie płacić”.

Więcej informacji na stronie.

„Program startuje 27 lutego. Nauczyciele szkół gimnazjalnych z całej Polski mogą się do niego zgłaszać. Wystarczy, że wypełnią formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej www.finansoaktywni.pl. Na adres szkoły zostanie dostarczony pakiet bezpłatnych materiałów edukacyjnych opracowanych przez grono specjalistów Ministerstwa Finansów we współpracy z metodykiem”.

Więcej informacji na stronie.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usługi i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.